Pazarlama Planı

Pazarlama Planı

Pazarlama Planı

Vous Proje Pazarlama sizler için en doğru pazarlama planını hazırladı. Gayrimenkul sektöründe güven en kritik bileşendir.  Güveni sağlamak için gayrimenkul sektöründe pazarlama planı kullanmak önemlidir. Peki, bu plan nasıl oluşturulur?  Sorunun yanıtı yazımızın devamında!

Sürecin ilk aşamasında hedef kitlenizi belirleyin ve şu sorulara yanıt bulun:

  • Müşterileriniz diğer emlak şirketi yerine neden sizi seçmeli?
  • Bütçeniz nedir? Bu bütçeyi hangi pazarlama yöntemlerine ne oranda dağıtabilirsiniz?
  • Rakiplerinizin müşteri portföyü oluşturmak ve gayrimenkulleri pazarlamak için kullandığı yöntemler nelerdir?
  • Diğer şirketlerin uyguladığı imaj ve prestij çalışmaları nelerdir?

Bu soruların yanıtlarından sonra günümüze uygun modern pazarlama yöntemleri kullanın.

Sosyal Ağlarda Aktif Olun

Sosyal medya en etkili reklam aracıdır. Yeni müşteriler çekmek için YouTube kanalı oluşturabilir veya Instagram sayfanızda ilan veya içeriklerin linkini paylaşabilirsiniz. Emlak sektöründe sosyal medya kullanımı için en kritik detay takipçilerle etkileşime geçmektir. Takipçilerinizin yaptığı yorumlara doğal şekilde yanıt vermelisiniz.

CRM Yazılımı Kullanın

CRM, Customer Relationship Management kelimelerinin baş harflerinin kısaltılmış halidir ve müşteri ilişkileri yönetimi anlamına gelir. Genel olarak müşteri ilişkilerinde kullanılan yazılımları ifade etmek için kullanılan CRM, tüm sektörlerde dijitalleşmenin önemli bir ayağıdır. Müşterilerin tüm bilgilerini kategorize ederek kayıt altına almak önemli avantaj sağlar.

 Uzmandan Yardım Alın

Sektör fark etmeksizin bir şirketin varlığını devam ettirmesinin yolu müşteri odaklı pazarlama teknikleri kullanarak odak noktasına insanı alabilmektir. Bu yadsınamaz gerçekten yola çıkarak emlak satışı püf noktaları da diyebileceğimiz teknikleri derleyerek bu pazarlama stratejileriyle nasıl sonuç alabileceğinizden bahsettik. Profesyonel ekibimizden tüm süreçler hakkında yardım alabilirsiniz.